Rüya ile bitti mi?

Sorunun cevabı, rüya ile gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceği çok açık, ulaşılamaz. Yusuf Suresi, Surat Saffat, Enbiya ve El Fetih'den bildiğimiz üzere Kuran'da Kuran'da bir yer vardır ve önemli bir şeydir, fakat dini bir doktrine sahip değildir, dini bir meseleyi yönetmez ve onunla çalışmaz. Yusuf, Yusuf rüyasında on bir yıldızla güneşi görmenin rüyasını ve kendisine secde edilmek üzere gördüğü aydan, büyük bir ceza verme, hapishanede hapis cezası, ve büyük bir teslimiyet vermekten bağımsız olarak hayatını sürdürdü. yorumlayacaktı. Bu gerçeğin en büyük kanıtı, bilgi verilen bir peygamberin bile bir rüyada böyle davranmadığıdır.

Rüyadan haberlerle hareket etmiyorlar, bağlayıcı değiller. Rüyanızdaki bir ses intihar etmenizi söylerse veya birisine zarar vereceğini söylerseniz, herhangi bir hüküm yoktur. Bunlar çoğumuzun bilincimizle oynadığı oyunlar.
Uyandığında sorumlu. İnsan rüyasında işlenmenin davranışları, kendi bilinçleri ile hissettikleri duygudan sorumlu değildir. İnsan rüyasında, günah, uyanık yaşamdan uzaklaşırsa rüyadaki durumdan sorumlu tutulmaz.

Yine Yusuf'un babası, Yakup'un çocuğunun hayalini ona anlatıp, rüya kardeşlerine anlattığı konusunda uyardığında, çizebileceğimiz sonuç, rüyaları anlatmanın doğru olmadığıdır. Hayallerini gerçekten güvenmediğin insanlarla paylaşmazsan daha iyi olurdu.