Faydalı Notlar

Düşler Üzerine Faydalı Notlar

Dergiler ve GönlüklerDünyanın yayınladığı dergiler, kitaplar ve ansiklopediler, düşünülenlerin anlamını kolayca anlayabilmeleri, yorumlayabilmeleri ve çıkarımlarda bulunabilmeleri için bireyler için faydalı araçlar olacaktır. Bu dergiler ve kitaplar, bir kişinin gördüğü, yazdığı, biriktirdiği ve döküldüğü rüyaların bir günlüğünü tutan rüyalarını anlamak için çok önemlidir. Rüya Günlüğünün Tutulması İçin İpuçları:Uyumadan önceki günlerde meydana gelen olayları, izlediğiniz ya da etkilediğiniz TV programlarını, aldığınız ilaçları ve o güne ait önemli ayrıntıları not etmek önemlidir. Bunun yanı sıra, gördükleri rüyaları ilişkilendirmek için yazılan yazıların gün ve saatini belirtmek önemli bir ayrıntıdır.

  • Bireyler hayallerini daha rahat yazmak için bir bilgisayar edinmeli ve kendi dosyalarını oluşturarak deneyimlerini biriktirmeliler. İsteğe bağlı olarak, yatağınızın yanında kalem ve kağıt bulundurduklarını görür görmez hayallerinizi yazmanız için bir fırsat olacaktır.
  •   Rüyalarınızda gördüğünüz rüya sembollerini anlamanız ve hatta başarılı olmanız halinde çizmeniz bile hayallerinizi anlamanız için önemlidir. Yazı ve çizimlerinizi hiç kimseyle paylaşmanız gerekmediğini hatırlatarak, onu mümkün olduğunca yumuşak ve rahat bir hale getirmede önemli bir unsur olarak göze çarpan bir unsurdur.
  • Yazdığınız rüya ayrıntılarını, gördüğünüz rüya sembollerini ve rüya ifadeleriyle çizdiğiniz tabloları çözmeye çalışın, böylece hayallerinizi daha iyi anlayabilirsiniz.
    Kendinizle sabırlı olun ve gördüğünüz şeyin saçma olduğunu not edin.
  • Kendinizle sabırlı olun ve gördüğünüz şeyin saçma olduğunu not edin.