Temel rüyalar

Bireyler hayallerinde çok şey yaşayabilir ve birçok farklı duyguyu hissedebilirler. Yüksek bir uçurumdan aşağıya düşmek, büyük bir felaketle koşmak veya sokaklarda çıplak yürümek gibi bir kişinin takip etmeyeceği bir rüya yaşayabilirlerdi.
Rüya sembollerinde olduğu gibi, hayaller kişinin kendi deneyimleri ışığında yorumlanabilir. Bu temalar, bireyin yetiştirilme biçimine, çevredeki diğer bireylere ve kişilik özelliklerine göre değişebilir.

Rüyaları yorumlarken, ilgili kişinin algıladığı duyguları analiz etmek için rüyanın nerde ve ne zaman geçtiğine odaklanmak yararlı olabilir. Bu nedenle, rüyanın geçtiği genel atmosfere odaklanmak da önemlidir. Örneğin, bir kişinin rüyasında bir canavar tarafından izlendiği zaman, olayın, şehir manzarasının, bataklığın veya çölün yerinden geçmediğini belirtmek çok önemlidir.

Bunların yanı sıra yaşamın birincil malzemesi olan su, rüya temaları adına önemli bir semboldür. Su bazlı bir rüyada, bireyin duygusal durumu hakkında yorum yapabiliriz ve ayrıca çevresel faktörleri değerlendirerek ayrıntılı rüya temalarına ulaşabiliriz.
Rüya temalarıyla genelleme yapmak mümkün olmasa da, çeşitli rüya sembolleri aşağıda tartışılmakta ve genel olarak rüya teması bu şekilde incelenmektedir.

ORTAK DÜŞLER

  • İzleyen Düşler : Rüya sırasında bir kişinin izlemesi genellikle bireye karşı korkutucu olabilir. Canavarlar, iskeletler, kurtlar, köpekler ya da rüya peşinde koşan diğer korkutucu unsurlar düşmanın canavarı hayatında bir faktör olabilir..
  • Doğal Rüyalar : Rüyalarda görülen etkileyici, dünyevi ve güzel sahneler, bireyin hayatında ümitleri artırmanın yanı sıra, olumlu bir ruh hali yaratmaya yardımcı olur. Peyzaj rüyalar genellikle birey için bazı olaylar için arka planın önemli bir unsuru olmasına rağmen, görülen rüyaların diğer yönlerini dikkate almak önemlidir.
  • Felaketlerin Düşleri : Bu gibi hayaller kabuslar olarak kolayca tanımlanabilir. Bu hayaller bazen bireyin fiziksel durumunu yansıtan bir doğa olabilir. Örneğin, rüyada görülen sel, tuvalete gitme ihtiyacının bir yansıması olabilir. Ek olarak, bu düşler bastırılmış duyguların ortaya çıkışı ve bireyin kaygılarının ve sorunlarının yansımaları olarak tanımlanabilir.
  • Hava Ödülleri : Hava koşullarına maruz kalan düşler genellikle bireyin ruh halini yansıtan hayallerdir. Örneğin, düşler sırasında gök gürültüsü, yıldırım, yağmur ve rüzgar görülür, önemli rüya sembollerinin ortaya çıkışının bir işareti. Hayalin yorumlanmasında hava değişiklikleri, bir sonraki hareket veya bireyin eylemi için önemli ipuçları sağlayabilir..
  • Doğum, Ölüm ve Değişim Düşleri : bireysel dönüşüm durumu, hayal dünyasında önemli bir kavramdır. Örneğin, bir rüyada, bir bireyin hayvanlara (kuşlar, tavşanlar, kediler gibi) dönüşümü, kişinin gerçek yaşamındaki psikolojik değişikliklerin bir işaretidir. Bir başka rüya sembolü, ölüm, bireyin beyninde korkutucu ve etkileyici bir rüyadır. Doğum ile ilgili hayaller, yeni yapılacak projelerin, üretilecek yeni fikirlerin bir işareti olabilir.
  • Yangın rüyalar :  Ateş rüyalar hayatımıza, enerjimize ve enerjimize karşı tüm tavrımızı temsil edebilir. Rüya sırasında yangın, bireyin zorluklarını yansıtırken, bazı durumlarda ateş; İlişkiler, dinsel ya da yaratıcı çalışmalarda gösterilen tutkunun bir yansıması olabilir.
  • Su : Su hayalleri genellikle en derin duygulara, sezgilere ve içgüdüye sahip rüyalardır. Bu sebeple, bu hayallerin bizi olası çevre çatışmalarına karşı uyarma görevi vardır. Bu hayaller garip bir şekilde güven verici olabilir.
Su, rüyaların birbirlerine karşı meydan okuyacağı ve duygu akışına bırakılacağının bir işaretidir. Bireyi yeni bir şey yapmaya teşvik eden ve teşvik eden bu hayaller, hayallerini gerçekleştirebilecekleri için küçük bir role sahiptir.
  • Giyim veya Çıplaklık ile ilgili Düşler :  Bir rüyada geleneksel olarak giyinmiş bir başkasını görmek, birilerinin bazı konularda güvensiz hissettiğini ve bazı konularda suçluluk duyduğunu gösterir. Rüyada, birey kendini ya da çıplak birisini görür ve kendine güvenin çok fazla olduğunu gösterir. Üstelik, kıyafetlerin ve aksesuarların içte olduğu hayalleri, bireyin ilginç kişilik özelliklerini ortaya çıkarabilir.
  • Uçan Rüy